Ik ben al behoorlijk lang een student waar je genoeg vooroordelen over hoort. Zo zou een student altijd eenpansgerechten eten, een brakke fiets hebben, drinken tot ‘ie er bij neervalt, onenightstands hebben en jawel: met het koffertje was weer naar pa en ma. Sommigen zijn zeker waar, maar gelukkig lang niet allemaal.
‘Dus je woont op kamers. Wat leuk! Neem jij dan ook elke vrijdag je was mee naar huis?’ Bingo! Daar gaat het eerste vooroordeel. Ik knik en geef schoorvoetend toe dat ik dat inderdaad doe. Meteen vult mijn mond zich met excuses: ‘Ik heb niet echt een wasmachine… En joh, zoveel is het ook niet. Dat kan ik net zo goed mee naar huis nemen.’
Vieze studentenkamers
Gelukkig zijn er ook genoeg vooroordelen die ik wel kan ontkennen. Onenightstands? Eh, nou nee. Zelfs al was ik vrijgezel dan deed ik daar denk ik niet aan. Moet je je voorstellen dat je als student in een goedkope kroeg bier staat te drinken, een of andere gast je versiert, je met hem mee naar zijn studentenkamer gaat waar het nog viezer is dan bij jou en dan vind je daar op die grond ook nog ergens een condoom met kwakje van zijn vorige verovering. Bah!
Dan wil je wel drinken tot je er bij neervalt. Iets wat ik normaal gesproken als student ook niet snel doe. Ik ben nog nooit echt dronken geweest en ben dat ook zeker niet van plan. Het is toch helemaal niet leuk om elke zaterdagavond zo dronken te worden dat je niet meer weet wat je aan het doen bent?
Brakke fiets
Die brakke fiets klopt zeker weten. Mijn brakste fiets is op de allerlaatste schooldag gejat en heb ik natuurlijk nooit meer teruggevonden. De fiets die ik nu heb is iets minder brak, maar wel mooi door mijn vader Landini-blauw gespoten. De banden zijn om de twee maanden leeg, de rubberen handvaten zijn eraf gestolen en als de wind verkeerd staat maakt hij ook een raar, piepend geluid.
En dan dat koken… Tja. Ik heb al eens geschreven dat ik nog veel moest leren op het gebied van koken en eerlijk gezegd is dat nog niet heel erg vooruitgegaan. De magnetronmaaltijden laat ik meestal wel aan mij voorbij gaan, maar toch blijft het helaas bij simpele prut.
Maar hé! Volgend jaar ben ik hopelijk afgestudeerd en als ik heel eerlijk ben, denk ik niet dat je meteen je studentenharen zult verliezen… Denk je wel?